Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięRSS Feed  | 

 

30.00PLN

Szczawnica noclegi

 • Ulica: Głowna
 • Kod pocztowy: 34-460
 • Miejscowość: Szczawnica
 • Województwo: Małopolskie
 • Kraj: Polska
 • Telefon: 18 262 16 10
 • Strona Internetowa: http://www.zwinka.nrs.pl
 • Opublikowany: Grudzień 4, 2011 10:39 pm
 • Wygasa: Ogłoszenie wygasło
Szczawnica noclegi Willa Zwinka zaprasza
Szczawnica noclegi Willa Zwinka zapraszaSzczawnica noclegi Willa Zwinka zaprasza

Opis

Willa Zwinka położona jest w cichym i spokojnym miejscu w oddaleniu od zgiełku i ruchu uzdrowiska. Piękne widoki na pobliski Dunajec, Sokolicę oraz Białą Skałę pozostawią niezatarte wspomnienia. Jest to idealna baza wypadowa do zwiedzania Pienin, wyruszenia na liczne szlaki turystyczne m.in. na Trzy Korony, Wąwóz Homole, spływ Dunajcem. W pobliżu przebiega trasa rowerowa, na którą można wyruszyć w kierunku Krościenka lub Szczawnicy i dalej wokół Pienin. Nasza Willa to również dobre miejsce wypadowe do pobliskiej Słowacji, granice można przekroczyć na przejściu turystycznym Szczawnica-Leśnica. W miejscowości Szczawnica znajdują się liczne kwatery prywatne, pensjonaty, hotele, sanatoria, uzdrowiska, źródła wody mineralnej i leczniczej. Oferujemy Państwu 7 pokoi 2-, 3- osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki. W pokojach znajdują sięTV SAT, czajniki bezprzewodowe, radio.

Spływ Dunajcem – na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą – jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego.
Tradycja spływu sięga 1 połowy XIX wieku. W swoim biegu Dunajec wyżłobił w wapiennych turniach Pienin romantyczny wąwóz, zwany Przełom Dunajca. Drewnianą tratwą zbudowaną z połączonych ze sobą wąskich łódek, płyniemy głębokim i krętym kanionem. Dunajec wije się i kluczy pomiędzy stromymi skałami. Widoki roztaczające się wokół zapierają dech w piersiach, zmieniając się w bardzo szybkim tempie. W trakcie podróży flisacy barwnie opowiadają o Pieninach, przytaczając legendy o Janosiku.
Sezon trwa od maja do października. Początek trasy spływu to przystań Sromowce – Kąty. Tratwami flisackimi pokonuje się 7 pętli w czasie zależnym od stanu wody – od 2 do 3 godzin. Jedna tratwa zabiera maksymalnie 12 osób dorosłych (+dwóch flisaków). Przystań końcowa to Szczawnica Niżna.

RAFTING na Dunajcu
Spływ pontonami rzeką odbywa się na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica. Przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących uczestników. Mogą w niej uczestniczyć także dzieci. Chłód wody, górskie powietrze, piękno pienińskiego krajobrazu spowodują, że zapomnicie o stresach dnia codziennego.

Spływy kajakowe po rzekach górskich w pneumatycznych dwuosobowych jednostkach pod opieką instruktora nie wymagają dużych umiejętności technicznych dając za to dużą satysfakcję z pokonania rzeki. Pneumatyczne kanadyjki pozwolą na bezproblemowe pływanie nawet początkującym kajakarzom. Nad grupą czuwa instruktor w kajaku jednoosobowym, który pomoże w krytycznej sytuacji lub wskaże właściwą drogę na wodzie.

Szczawnica położona jest w malowniczym krajobrazie, który miasto zawdzięcza bliskości Pienińskiego Parku Narodowego i przełomu Dunajca. Od północy miasto otacza masyw pasma Radziejowej (984 m) zaś od południa Małe Pieniny ze szczytami: Rabsztyn (847m) i Wysoka (1052m) oraz dalej u ujścia doliny Pieninami z Sokolicą (747m)
i Trzema Koronami(982m). Wszystko to sprawia, że Szczawnica zaliczana jest do najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych w Polsce.

ID ogłoszenia: 414edbbef2ec5a0

Aby skontaktować się z autorem ogłoszenia, wypełnij poniższy formularz.

Informacje o autorze ogłoszenia

 • Dodane przez: zwinka
 • Zarejestrowany: Grudzień 4, 2011

Inne ogłoszenia dodane przez zwinka

Ostatnie ogłoszenia dodane przez zwinka »

Mazury, noclegi, wczasy, relaks

Mazury Pensjonat Leszkiland