Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięRSS Feed  | 

Karpacz miejsce które warto zobaczyć

| Miejsca które warto zobaczyć | Lipiec 4, 2011

Karpacz – miasto w województwie Dolnośląskim, powiat Jeleniogórskim. Położone na wysokości od 480 do 885 m n.p.m., u stóp Śnieżki (1602 m n.p.m.), w dolinie rzeki Łomnicy oraz potoków, będących jej dopływami.
W drugiej połowie lat czterdziestych i pierwszej lat pięćdziesiątych siedziba wiejskiej gminy Karpacz. Od 1975 roku przez dwadziścia trzy lata Karpacz należał do województwa Jeleniogórskiego. Na początku roku 2010 miasto liczyło 4.987 mieszkańców.

KARPACZ i KARKONOSZE

Atrakcje Karpacza.
Świetne warunki atmosferyczne i ukształtowanie terenu sprawiają , że jest to centrum sportów letnich i zimowych. Często licznie obleganym szlakiem turystycznym. Jest to górska miejscowość turystyczna , która znajduje się u podnóża największych gór Karkonoszy. Najatrakcyjniejsza to zachodnia część Sudetów, jest to szczególne miejsce Karkonoszy. W Karpaczu znajdziesz urokliwe domki drewniane i murowane z widokiem na góry. A wszystko to u podnóża Śnieżki w samym sercu Gór Karkonoszy.
Karpacz to przepiękne miejsce z bogatą bazą noclegową. Są tutaj liczne noclegi: hostele, schroniska młodzieżowe, wille, pensjonaty, kwatery prywatne i wysokiej klasy luksusowe hotele. Organizowane są w Karpaczu przeróżne wycieczki krajobrazowe dla rodzin i dla zorganizowanych grup turystycznych. Jest to świetna miejscowość , w której latem i zimą znajdziesz coś dla siebie. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, Karpacz jest stworzony dla ciebie. Znajdziemy tutaj dużą ofertę przygotowaną z myślą
o turystach : górskie trasy rowerowe, górskie trasy piesze, wspinaczkę,tenis, wędkarstwo, pływanie- baseny otwarte i kryte, jeździectwo w Mikołowie, paintball, bungee na skoczni Orlinek, narciarstwo i snowboard. Odpoczywając w Karpaczu nie sposób o nudę. Koniecznie musimy wybrać się na najwyższy szczyt- Śnieżkę 1602m n.p.m. Znajduje się na niej Obserwatorium Meteorologiczne o kształcie spodków. Rozciąga się z niej przepiękny widok na okolicę. Wejście na Śnieżkę to około 2,5 godziny. Możemy też skorzystać z Miejskiej Kolei Linowej, którą wjedziemy na Kopę. Następnie niebieskim szlakiem podążamy w kierunku Karpacza i odwiedzamy” Dolinę Małego Stawu”.
Zobaczymy tutaj schronisko dla turystów w stylu góralskiej chaty. Wracając do Karpacza natkniemy się na skały : Słonecznik i Pielgrzymy- to wysokie trzy skały. Najwyższa osiąga około 25m.
Natkniemy się również na „ Świątynię Wang”, która określana jest jako kościół szczęśliwych małżeństw. W pobliżu wyciągu krzesełkowego na Kopę znajduje się „ Dziki Wodospad”. Musimy koniecznie wybrać się do „Western City” , które znajduje się w Ścięgnach blisko Karpacza.
A tam czeka nas wiele atrakcji w stylu dzikiego zachodu. W Karpaczu jest też Centrum Rekreacji i Sportu „ Kolorowa” , gdzie skorzystać możemy z przejażdżki na Letnim Torze Saneczkowym oraz z przejażdżki na Alpejskim Torze Bobslejowym, gdzie rozwiniemy prędkość nawet do 35 km/h.
Centrum oferuje również skoki na trampolinie , więc do woli możemy skakać do góry i wykonywać dowolne akrobacje powietrzne. W Karpaczu znajduje Muzeum Zabawek, Muzeum Sportu i Rekreacji,
którego zbiory trzeba koniecznie zobaczyć. Zimą Karpacz jest oblegany przez miłośników białego szaleństwa. Polecam Kompleks Narciarski- Kopa. Jest tam 6 wyciągów i 4 główne trasy narciarskie o łącznej dł. 6 km. Zawsze są tutaj dobre warunki pogodowe , gdyż kompleks posiada system sztucznego ośnieżania na trasach Euro, Liczyrzepa. Dla snowboardzistów oprócz regularnego stoku jest zbudowany specjalna rynna do prezentowania ewolucji na desce. Wieczorem możemy wybrać się na całoroczne lodowisko i poszaleć na łyżwach. W Karpaczu jest również dożo sanatoriów i ośrodków SPA. Jeżeli chcielibyśmy się odprężyć i zrelaksować wybierzmy się do jednego z nich. W ofercie mają saunę suchą i parową, jacuzzi, przeróżne masaże i okłady relaksacyjne na ciało. Oferują jogę, zajęcia medyczne , sportowe i rehabilitacyjne dostosowane do potrzeb klienta. Oczywiście w Karpaczu nie brakuje miejsc , gdzie można smacznie się posilić i zaspokoić głód. Nie sposób wszystkiego wymienić z czego możemy skorzystać w Karpaczu i jego okolicach. Wyjedziemy z Karpacza wypoczęci, zrelaksowani i zadowoleni z nadzieją na powrót do zagłębia letnich i zimowych atrakcji.

Atrakcje Karpacza:
Atrakcje Karpacza
http://www.karpacz.pl/public/files/17942.swf

 


Informacja Turystyczna

Referat Promocji Miasta
ul. Konstytucji 3 Maja 25
58-540 Karpacz
tel./fax 757619716, tel. 757618605
it@karpacz.eu

Informacja Turystyczna w Karpaczu – mieści się przy głównej ulicy w centrum miasta i czynna jest:
od poniedziałku do soboty w godz. od 9:00 do 17:00

Herb Karpacz
Ulica Karpacza
Stopień wodny w Karpaczu
Stara pocztówka z Karpacza

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Przyjaciele z Facebook