Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięRSS Feed  | 

KOSZALIN I OKOLICE

| Miejsca które warto zobaczyć | Lipiec 3, 2011

Koszalin województwo Zachodniopomorskie.
Położony w malowniczej okolicy. Miasto otoczone lasami mieszanymi , zieleńcami i parkami. Atutem Koszalina jest kolorystyka architektoniczna, spokój , zieleń oraz czyste powietrze. Możemy w nim odwiedzić : Domek Kata, Kaplicę Św. Gertrudy, Katedrę Niepokalanego Poczęcia NMP. Zaledwie 6 km w linii prostej znajduje się Bałtyk…nasze piękne morze.
Na szeroką piaszczystą plażę do Mielna, możemy się dostać dobrze zorganizowaną komunikacją miejską. Plaża jest strzeżona . Przygotowana również z myślą o osobach niepełnosprawnych. Wzdłuż plaży spacerować możemy po promenadzie. W Mielnie znajduje się wiele kafejek, restauracyjek, barów szybkiej obsługi oraz wiele sklepików i straganów z pamiątkami. Wieczorem organizowane są liczne dyskoteki na powietrzu jak i w krytych obiektach. Organizowane są również przeróżne koncerty i zawody oraz nie brakuje sportowych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielbiciele żaglówek i wojaży morskich mogą tutaj wybrać się do najstarszego klubu morskiego „Tramp”. Z Mielna spacerkiem możemy dojść do Unieścia , gdzie musimy zajrzeć do małej przystani rybackiej i skosztować świeżo wędzonej ryby. Takich przepysznych ryb nie zjemy już nigdzie. Mielna i Unieścia nie można nazwać cichymi i spokojnymi mieścinami. Jeżeli turyści potrzebują wyciszenia się i relaksu proponuję wybrać Łazy, Gąski lub Sarbinowo.
Koniecznie sprawdż oferty turystyczne zamieszczone na naszym portalu, Koszalin noclegi, Koszalin hotele, pensjonaty, kwatery, motele.

Koszalin Zachodniopomorskie herb

Herb Koszalina

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Przyjaciele z Facebook